Telematyka podczas Poznań Motor Show

Logo T-matic Systems

Bogdan Kwiatkowski, Dyrektor Sprzedaży T-matic Systems, spółki należącej do Grupy Arcus, na blogu Oszczędnościwfirmie.pl dzieli się spostrzeżeniami z Poznań Motor Show. Producentom samochodów coraz trudniej jest konkurować silnikami czy systemami bezpieczeństwa. Technologia w tych obszarach jest już tak zaawansowana, że wszyscy są w stanie zaproponować rozwiązania na podobnym – wysokim – poziomie.

Właśnie dlatego producenci samochodów stawiają na systemy telematyczne, które pomagają kierowcom. Pozwalają m.in. na lokalizację samochodu w przypadku kradzieży, poinformowanie służb ratowniczych o wypadku czy zdalną diagnostykę. Co ciekawe, chociaż tego typu systemy jeszcze niedawno były dostępne tylko dla właścicieli luksusowych aut za kilkaset tysięcy złotych, dzisiaj można jest zamówić nawet do popularnych aut miejskich.

Więcej na temat powodów zmian na rynku, które powodują, że koncerny motoryzacyjne inwestują miliony euro w rozwój systemów telematycznych oraz poszerzają ofertę związanych z nimi usług, można przeczytać na blogu oszczednosciwfirmie.pl