Rzeczpospolita: outsourcing IT rośnie w siłę

Logo dziennika Rzeczpospolita

Jak możemy przeczytać w artykule „Inwestują w technologie, aby inni mogli z nich korzystać”  opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” wykorzystanie nowoczesnych technologii nie wymaga dużych inwestycji. Firmy zlecając pewne zadania wyspecjalizowanym podmiotom mogą skoncentrować się na poprawie własnej efektywności i skuteczności.

Jako przykład partnera biznesowego przytaczana jest firma Arcus, która sprzedawała drukarki laserowe i urządzenia wielofunkcyjne Kyocera, a teraz jak wyjaśnia cytowany Prezes Michał Czeredys, coraz częściej dostarcza klientom kompleksowy system zarządzania drukiem ARCUS Kyocera MDS. Prezes wyjaśnia też, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na outsourcing druku, aby obniżyć koszty druku.

Ale oferta Grupy Arcus wykracza poza systemy zarządzania drukiem, elektroniczny obieg dokumentów oraz korespondencji. W artykule wymieniana jest też spółka T-matic Systems należąca do Grupy Arcus, oferująca zaawansowane rozwiązania telematyczne, m.in. monitoring floty pojazdów, który pozwala na oszczędność paliwa, zmniejszenie kosztów serwisu oraz obniżenie szkodowości kierowców. System kontrolingu T-matic Management System (TiMS) umożliwia bieżącą analizę wykorzystania parku maszyn roboczych, floty transportu ciężarowego lub samochodów osobowych. Dostęp do zbieranych przez TiMS danych jest możliwy z dowolnego miejsca korzystając z przeglądarki internetowej.

W artykule opisywane są też przykłady innych zastosowań outsourcingu: controllingu, systemów ERP czy procesów HR. Więcej w dzienniku „Rzeczpospolita”.